Küçükçekmece Klima Servisi

Küçükçekmece Klima Servisi

KÜÇÜKÇEKMECE KLİMA SERVİSİ

Servisimiz Küçükçekmece ilçesinde olup tüm markalara klimalara Küçükçekmece klima servisi olarak bakmaktayız. Servisimiz klima Tamir, Arıza, Bakım, Montaj ve Demontaj hizmetleri vermektedir. Tüm marka klima istekleriniz için bize 021 472 99 99 veya 0535 610 63 00 numaralardan ulaşa bilirsiniz. Klima servis olarak en çok karşılaştığımız klima arızaları hakkında bilgi vereceğiz.

Klima Bakımı

Klima Neden Su Akıtır

Klimaların su akıtma özellikle yaz aylarında görülmektedir bunun sebebi klima bulunduğu ortamı soğutmak için dış üniteden kompresörün gönderdiği soğuk gaz iç ünitedeki serpantine gelir. İç ünite serpantini gelen soğuk gazı fan motoru yardımıyla ortama verir ve aynı zamanda ortamdaki hava çekerek serpantin’de olan soğuk gaza çarpıştırarak tekrar soğuması sağlayıp bulunduğu ortama verir. Uzun süre klima bakımı yapılmayan cihazlarda iç serpantin gözenekleri tıkanır bu sebepten dolayı sıcak hava soğuk serpantine çarptığın da oluşan terleme su damlacıkları olarak su kabına akar. Serpantin tıkalı olduğunda su kabı yerine su klimanızın arkasından, sağından veya solundan akıtmaya başlar. Su akıtmasının bir başka sebebi de su kabına zamanında gelen pisliklerin kışın ısıtmada kullanıldığında kuruması ve su kabında bulunan deliğin ağzını kapatmasıdır.

Bu delik kapandığından serpantin’den akan su damlacıkları su kabından dışarıya gidemediği için su kabından dışarıya akar. Bunların olmaması için yılda bir mutlaka klima bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Bakım işlemlerini rastgele önünüze gelen kişiye yaptırmayın çünkü bu iş şakaya gelecek bir şey değildir. Klima neden su akıtır sorusuna cevap bulmuş olduk yazının altındaki klima bakımı videomuzu seyrederek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Klima arızalarınız için Küçükçekmece klima servisi olarak bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Küçükçekmece Klima Servisi

Klima Neden Ses Yapar

Klimaların ses yapması özellikle yaz aylarında sıcak havalarda çok can sıkıcı bir sıkıntıdır. Klima içeriyi soğuturken sesi de kulağımızı rahatsız edebilir böyle bir sıkıntınız varsa bu yazımız mutlaka size yardımcı olacaktır. Klimayı açtığımızda hemen ses yapmaya başlıyorsa bu ses iç tarafta bulunan üniteden geliyor olabilir. Bunun nedeni klimanızı ilk açtığınızda elektronik kart ilk olarak iç ünitede bulunan fan motorunu çalıştırır dış üniteyi ise her marka ve modele göre değişmekle beraber beş ile yirmi dakika sonra devreye sokar. Bu çalışma prensibinden dolayı klimanızı açar açmaz ses geliyorsa sıkıntı iç üniteden olduğunu öğrendik. Peki iç ünitenin hangi parçasında sorun olabilir fan motoru veya flap motoru dediğimiz iki motordan birinde sıkıntı vardır.

ilk önce fan motorunu kontrol edelim fan motoru görevi klimanızı açtığınızda dış üniteden iç serpantine gelen soğuk gazı serpantin’den çekerek ortama verir ve ortamdaki sıcak havayı emerek tekrar soğutup içeriye vererek ortamı soğutur. Fan motoru rulmanlarında deforme, sıkışma veya bozulmadan dolayı çalışması için 220 volt enerji geldiğinde ses yapacaktır. Bu seste kullanıcıların bulunduğu ortamda olduğu için rahatsız edici sevilerde olabilir. Böyle bir durumda fan motorunun yenisiyle değişmesi gerekebilir. Bir diğer sebep ise fan motoruna bağlı olan uzun plastik fan pervanesinde bir veya birden çok kırık olması bu durumda balans bozukluğu olacağı için cihazınızda titremeler ve aşırı ses olabilir bu durumda mutlaka pervanenin değişmesi gereklidir.

Cihazınızda titreme yok aşırı bir seste yok ama böyle hafif cızırtı varsa bu durumda fan pervanesine bir şey kaçmış olabilir. Bunu bir el feneri yardımıyla kontrol edebilirsiniz böyle bir durum varsa kesinlikle cihaz çalışırken müdahale edilmemeli yoksa sağlam olan pervaneyi kırabilir hatta kendinize zarar verebilirsiniz. Enerjiyi kapatıp öyle sıkışan parçayı çıkarta bilirsiniz bunun için cınbız veya karga burun gibi bir şey kullana bilirsiniz.

Flap motoru klimanızı açtığınızda havanın aşağı yukarı gitmesini sağlayan motorlara dedir. Bu motor elektronik kartınızdan 12 volt geldiğinde çalışmaya başlar motor sıkıştığında çok aşırı almasa da ses yapabilir bu durumda flap motorunuzun yeni ile değişmesi gerekmektedir.

Klima Dış Motordan Ses Geliyor

Ses birkaç dakika sonra gelmeye başlıyorsa bunun nedeni dış ünitedeki motor, fan motoru gibi parçala elektronik kart tarafından enerji verilmesidir. Dış üniteye enerji gittiğinde ana soğutucu kompresör ve fan motoru çalışmaya başlar kompresör iç yataklarındaki pistonlarda aşınma ve yıpranma varsa piston tak tak diye vurma sesi yapar. Bu ses bir müddet sonra pistonları kıracak ve kompresör motoru çalışmayı kesecektir bu durumda kompresörün değişmesi gerekmektedir. Bunun dışında kompresörün motor bağlantı vidalarında gevşeme olmuş olabilir. Bu durumda kompresör titremeleri çalışacaktır bunun için klimayı sigortadan kapatıp bağlantı vidaları sıkılarak sorun giderilir. bu sorunu kendiniz halledememeniz durmunda Küçükçekmece Klima Servisi olarak bizden randevu alabilirsiniz.

Bir başka sebebi de kondanser’den geçen sıcak gazın sıcaklığını düşürmeye yarayan fan motorunun rulman gruplarında sıkışma olabilir. Bu nedenden dolayı fan çalışırken ses yapıyor olabilir ve fan pervanesindeki plastik pervanenin birinde kırık olmuş olabilir. Bu sebepten dolayı balans sesi yapabilir bu durunda fan pervanesi değişmesi gerekmektedir. Bir başka sebebi dış üniteyi klima ayağında sabi tutmasını sağlayan vidalar gevşemiş olabilir. Klima Neden Ses Yapar şikayetinin tüm nedenlerini öğrenmiş oldunuz. Bu arıza çözümü için Küçükçekmece klima servisi olarak servisimize ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden arıza kodlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Klima Arıza Kodları

Küçükçekmece Demirdöküm Klima Servisi Arıza Kodları https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-demirdokum-klima/

Küçükçekmece Vestel Klima Servisi Arıza Kodları   https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-vestel-klima/

Küçükçekmece Beko Klima Servisi Arıza Kodları https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-beko-klima/

Küçükçekmece Arçelik Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-arcelik-klima/

Küçükçekmece Baymak Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-baymak-klima/

Küçükçekmece Mitsubishı Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-mitsubishi-klima/

Küçükçekmece Daıkin Klima Servisi Arıza Kodları https://www.ustamservis.net/klima-daikin-ariza-kodlari/

Küçükçekmece Toshıba Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-toshiba-klima/

Küçükçekmece Alarco Klima Servisi Arıza Kodları   https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-alarko-klima/

Küçükçekmece Lg Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-lg-klima/

Küçükçekmece Samsung Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-samsung-klima/

Küçükçekmece Bosch Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-bosch-klima/

Küçükçekmece Airfel Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-airfel-klima/

Küçükçekmece Sigma Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-sigma-klima/

Küçükçekmece Panasonic Klima Servisi Arıza Kodları https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-panasonic-klima/

Küçükçekmece Altus Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-altus-klima/

Küçükçekmece Carrier Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-carrier-klima/

Küçükçekmece Cartel Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-cartel-klima/

Küçükçekmece Diamond electric Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-diamond-electric-klima/

Küçükçekmece Electra Klima Servisi Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-electra-klima/

Küçükçekmece Profilo Klima Servisi  Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-profilo-klima/

Küçükçekmece York Klima Servisi  Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-york-klima/

Küçükçekmece Regal Klima Servisi  Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-regal-klima/

Küçükçekmece Hitachi Klima Servisi  Arıza Kodları https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-hitachi-klima/

Küçükçekmece Midea Klima Servisi  Arıza Kodları https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-midea-klima/

Küçükçekmece Goodmann Klima Servisi  Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-goodman-klima/

Küçükçekmece Fuji Electric Klima Servisi  Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-fuji-electric-klima/

Küçükçekmece Elextrolux Klima Servisi  Arıza Kodları  https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-electrolux-klima/

Küçükçekmece Ferroli Klima Servisi  Arıza Kodları    https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-ferroli-klima/

Küçükçekmece General Klima Servisi  Arıza Kodları   https://www.ustamservis.net/ariza-kodlari-general-klima/

Küçükçekmece Sanyo  Klima Servisi  Arıza Kodları   https://www.ustamservis.net/sanyo-klima-ariza-kodlari/

No Comments

Post A Comment