küçükçekmece Buzdolabı Servisi

küçükçekmece Buzdolabı Servisi

KÜÇÜKÇEKMECE BUZDOLABI SERVİSİ

Küçükçekmece Buzdolabı Servisi

Küçükçekmece ilçesinde deneyimli teknik personellerimizle tüm marka buzdolaplarına hizmet vermekteyiz. Tecrübeli teknik servis elemanlarımızla ilçemizin tüm mahallelerine en hızlı hizmeti vermekteyiz. Servisimiz tarafından yapılan tüm buzdolabı arızalarına garanti verilmektedir. Küçükçekmece buzdolabı servisi olarak buzdolaplarında karşılaştığımız arızalar hakkında size yararlı bilgiler vereceğiz.

Buzdolabı Neden Soğutmaz

Buzdolabının soğutmasının birçok nedeni olabilir soğutmasını sağlayan gazı bitmiş olabilir. Bunun dışınca ana soğutma işlemini yapan kompresör arızalanmış olabilir veya basınçtan düşmüş olabilir bu yüzde motor çalışır ama soğutma işlemini yapmaz. Bir başka sebebi de akışkan gazın temizlenip sıkıştırılarak tekrar sisteme girmesini sağlayan drayer fitresinde tıkanıklık olabilir. Kondanser fan motorunda aşırı kirlilikten motor aşırı ısınarak hararete girmiş olabilir. Bunların dışında ana soğutucudaki soğukluğu evaptan çekerek üst ve alt kısmı soğutan fan motorunda arıza olabilir. Bu şikayetle ilgili videomuzu seyredebilirsiniz.

 

Buzdolabı Altı Neden Soğutmaz

Buzdolabınızın üst dondurucu kısmı soğutuyor soğutup alt soğutucu kısmı soğutmuyorsa dolabınızda bloklanma dediğimiz şikayeti var demektir. Bu durumda buzdolabınızın sekiz saatte bir eritmesini yapan rezistanslarında arıza var demektir. Bunun dışında eritici sensör ve taymırda sorun olabilir bu parçaların hiç birinde sıkıntı yoksa rezistansların erittiği suyu alt kısma motor tasına akmasını sağlayan olukta pislikten dolayı tıkanma olmuş olabilir. Bu sebepten dolayı su aşağıya akmadığı için dolap tekrar soğutmaya başladığında akmayan su donup kanalları tıkamış olabilir. Bu arızayla ilgili videomuzu seyrede bilirsiniz.

 

Küçükçekmece Buzdolabı Servisi

Buzdolabı Çalışmıyor

Buzdolabınız çalışmıyorsa elektronik kartta veya kompresörde arıza olabilir. Bu konuyla ilgili videomuzu seyrede bilirsiniz.

 

 

Buzdolabı Neden Su Akıtır

Buzdolabınız su akıtıyorsa oluk deliği tıkalı olabilir. Bunun dışında dolabınızda bloklanmadan dolayı aşırı buz tutmuş olabilir bu nedenden dolayı dolabınızın soğutucu kısmını açtığınızda giren sıcak hava bu buzun alt kısımlarını eritir su olarak akmaya başlar. Bu arızanın çözümü için rezistansların veya ara sıtrafor köpüğünün değişmesi gerekmektedir. bu arızayla ilgili videomuzu seyredebilirsiniz.

 

Küçükçekmece Buzdolabı Servisi

Buzdolabı Neden Ses Yapar

Buzdolabınız ses yapıyorsa ilk olarak bu sesin alt veya üst taraftan mı geldiğini kontrol edin. Ses alt taraftan geliyorsa kompresör veya alt fan motorunda olabilir. Ses üst taraftan geliyorsa üst fan motorundan geliyor olabilir.

No Comments

Post A Comment