Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung  Çamaşır Makinesi 4E Arıza Kodu= Yetersiz su alma hatası. Makinanızın ekranında 4E hatasını görüyorsanız ilk yapmanız gereken su musluğunun açık olup olmadığını kontrol etmektir. Muslukta sorun yok ise temiz su hortumunda pislik olup olmadığını kontrol edin pislik yoksa makinanızın ventilinde veya elektronik kartında sorun var demektir.

Samsung  Çamaşır Makinesi 5E Arıza Kodu= Su boşaltamama hatası. Makinanızın ekranında 5E arızası görülüyorsa ilk olarak tahliye hortumunu kontrol ediniz herhangi bir sorun yok ise makinanızın alt tarafında bulunan pompa motorunu kontrol ediniz. Pompa motorunun içinde bir şey yoksa pompa motorunda arıza var demektir. Pompa motorunda sorun yok ise elektronik kart veya iletişim kablosunda kopukluk olabilir.

 

Samsung  Çamaşır Makinesi OE Arıza Kodu= Makinanız istenenden çok su alma hatası. Makinanız çalışması için gerekli suyun fazlasını aldıysa makinanızda OE hatası görülür. Bunun olası sebebi makinanızın aldığı suyu algılayan presestat parçasında arıza olabilir veya suyu alan ventil parçasında, elektronik kartta sorun olabilir.

Samsung  Çamaşır Makinesi UE Arıza Kodu= Makinanıza dengesiz yük atma hatası. Makinanıza büyük çarşaf gibi bir şey atmışsanız ve bunun yanında normal kıyafet atmışsanız küçük çamaşır büyük çamaşırların içine girerek top şeklini alır. Makine çamaşırları sıkmada açamaz sıkma işlemini istenilen sürede yapamaz ve ekranda UE hatası görülür.

Samsung  Çamaşır Makinesi HE Arıza Kodu= Makinanız ısıtma işlemini yapamıyor demektir. Çamaşır makinanız çalışmaya başladıktan on beş dakika sonra ısı derecesi artmıyor ise ekranda HE arızası görülür. Bunun olası sebepleri ısıtıcı rezistans, ntc sensör veya elektronik kartta sorun olabilir.

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung  Çamaşır Makinesi 1E Arıza Kodu= Su basınç switchi hatası. Basınç switchinde 5 saniye boyunca istenilen değerlerin dışında sinyal elde edilince gözlemlenir. Makinanızda bu hata olduğunda tahliye pompası 3 dakika boyunca çalışır. Bu arızanın olası sebepleri basınç olabilir veya elektronik kartta arıza olabilir.

Samsung  Çamaşır Makinesi CE Arıza Kodu= Anormal su sıcaklığı hatası. Su sıcaklığı Narin, Yünlü ve Elde yıkama programlarında 50℃ ve üstüne çıkınca gözlemlenir. ntc sensör veya elektronik kartta arıza var demektir.

Samsung  Çamaşır Makinesi LE Arıza Kodu= Su kaçağı hatası. Makinanız her hangi bir yerinde su kaçağı var ve makinanızın altına su kaçırıyor demektir. Su kaçağı hortumlarında deterjan kutusunda veya kazanında olabilir.

Samsung  Çamaşır Makinesi TE1 Arıza Kodu= Motor termistör hatası. Makinanızın kazanının dönmesini sağlayan motorda sorun var demektir yenisiyle değişmesi gerekmektedir.

 

Samsung  Çamaşır Makinesi 3E Arıza Kodu= Eğer algılayıcı sensör 2rpm’den az değer okursa gözlemlenir ve motoru durdurur. Elektronik kart, motor veya kayışında sorun olabilir.

No Comments

Post A Comment