Regal Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Regal Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

REGAL ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

Regal Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

E01 ARIZA KODU: Kapı kilidi arızası. Çamaşır makinanızın kapısı kapanmamış veya kapı kilidi, kablo kopukluğu, elektronik kart arızasından dolayı kapanamıyor arızalı parçanın yenisiyle değişmesi gerekmektedir.

E02 ARIZA KODU: Su almama hatasıdır. Çamaşır makinanızın ekranında bu hatayı görüyorsanız ilk olarak makinanızın su musluğunu kontrol edin. Muslukta sorun yok ise suyunuzun açık olmadığını kontrol edin herhangi bir sorun yoksa makinanızın su alma parçası ventil veya presestatta herhangi bir arıza olabilir.

E03 ARIZA KODU: Pompa motoru hatası. Çamaşır makinanızın suyu boşaltan pompa motoru suyu boşaltamadığından E03 hata kodu verir. Pompa motorunun kapağını açın ve herhangi bir çisim kaçıp kaçmadığını kontrol edin sorun yok ise pompa motorunun yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

E04 ARIZA KODU: Aşırı su hatası. Makinanızın ekranında E04 hatası görüyorsanız makinanız kazanına istenenden çok fazla su almış demektir. Makinanızın ventil, presestat veya elektronik kart parçalarının birinde sorun var demektir.

E05 ARIZA KODU: Yıkayıcı Ntc sensör hatası. Makinanızın ekranında E05 hatası görüyorsanız makinanız istenilen sıcaklığa ulaşamıyor veya hiç ısıtmıyordur. Ntc sensör veya elektronik kartta sorun var demektir.

E08 ARIZA KODU: Yıkama motoru tiryak hatası. Makinanızın kazanının dönmesini sağlayan motorda arıza olduğunda ekranda E08 hatası görülür.  Yıkama motoru yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

E09 ARIZA KODU: Voltaj hatası. Makinanızın çalışması için şebeke elektriği 220 volt gelmelidir makinanıza 190 volttan düşük elektrik enerjisi gelirse makinanızın ekranında E09 hatası görülür.

E10 ARIZA KODU: EPS hatası. Elektronik kart arızası olduğunda bu hata görülür.

 

Regal Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

 

E12 ARIZA KODU: İletişim hatsı. Makinanızın ana kartına gelen kablolarının birinde kopma var ise ekranda E12 hata görülür.

E14 ARIZA KODU: Rezistans sigortası hatası.  Makinanızın ısıtma işlemini yapan rezistansa elektrik gelmemektedir sigorta yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

E15 ARIZA KODU: Twinjet hatası.

E16 ARIZA KODU: Kurutucu aşırı ısı hatası. Makinanız kuyrutma işlemini yaparken istenilen ısıdan çok faz ısındığından ekranda bu hata kodu görülür.

E17 ARIZA KODU: Flowmetre hatası.

E18 ARIZA KODU: Kurutucu ntc hatası. Makinanızın kurutma işleminde fazla ısınmasının sağlayan ntc sönsörün’de arıza var demektir.

No Comments

Post A Comment