LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

 LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

Hata kodu Hata kodunun yorumlanması Çamaşır makinesinin muhtemel arızalanması

IE kodu

Su deposuna almıyor  girmiyor Tahsis edilen zamanda su ilk seviyeye gelmedi (4 dakika). Akan su yok. Düşük su basıncı. Su giriş vanası arızalıdır. Su seviye şalteri (basınç anahtarı) arızalıdır.

PE hata kodu

Su seviyesi sensöründe hata (basınç anahtarı) Hata kodu, içinde Belli bir süre boyunca depo nominal seviyeye kadar (25 dakika sonra) su ile doldurulmadı veya tahliye süresi (4 dakika) daha hızlı su doldurma gerçekleşti. Su seviye sensörü arızalı. Su kaynağında kabul edilemez derecede düşük veya çok yüksek su basıncı.

FE hata kodu

Taşma tankı Hata kodu, depodaki su seviyesine ulaşıldığında görüntülenir. Elektronik kumandanın kusurları seviye sensörünün veya su giriş vanasının arızaları.

DE hata kodu 

Kapı kilidi

Çoğu durumda, hatayı sıfırlamak için kapağı tekrar kapatmanız gerekir. Bu işe yaramadıysa: Kapak kilitleme cihazının yanı sıra elektronik kontrol cihazının servis edilebilirliğini kontrol edin.

OE hata kodu

Su boşaltma yok

Boşaltma pompası çalıştırıldıktan 5 dakika sonra su tanktan boşaltılmazsa bir hata meydana gelir. Drenaj yolu tıkanmış (drenaj sistemi). Elektronik kontrol cihazı arızalıdır. Boşaltma pompası arızalı. Su seviyesi sensörü arızalı.

UE hata kodu

Kazan dengelemesi ihlali

Çoğu durumda, hatayı sıfırlamak için çamaşırları davulun içine elden dağıtmanız (topaklar kaldırmanız gerekir) veya küçükse çamaşır yıkamalısınız. Aksi takdirde, elektronik kontrol cihazının verimliliğini kontrol edin veya tambura tahrik ünitesindeki kusurları tespit edin (rulmanlar, vb.).

TE hata kodu

Geçersiz su sıcaklığı CM’de sıcaklık sensörü (açık veya kısa devre) arızalıysa hata oluşur.

LE hata kodu

kapı Kilidi hatası
Çoğu durumda, bu hata ana şebekedeki voltaj düşüşünden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, elektronik kumandanın ve tahrik motorunun servis edilebilirliğini kontrol etmek gereklidir.

CE hata kodu

Motor aşırı yüklendi. Benzer bir hata genellikle CM linens ile aşırı yüklendiğinde ortaya çıkar. Fazla çamaşırları tamburdan çıkardıktan sonra tekrar bir hata meydana gelirse, elektronik kontrolörün ve tahrik motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Doğrudan tahrikli SM’de (indeks DD ile), kusur tambura “mastürbasyon” da kendini gösterir.

E3 hata kodu

İndirme algılama hatası bilgi yok

AE hata kodu

Otomatik güç kapatma hatası

E1 hata kodu

Kazanda sızıntı su
Deponun, hortumların veya diğer SM elemanlarının basıncının düşürülmesi nedeniyle SM tepsisinde bir su kaçağı vardı. Arızalı su kaçağı sensörü.

HE hata kodu

Arızalı ısıtma suyu ısıtıcıları Isıtıcıyı ve güç devrelerini kontrol edin.

SE hata kodu

Tahrik motorunun Hall sensörü hatası Kablo bağlantıları kadar Hall sensörünü (DD indeksine sahip doğrudan bir tahrik sistemine takılı olarak) kontrol edin.

No Comments

Post A Comment