Arıza Kodları Demirdöküm Kombi

Arıza Kodları Demirdöküm Kombi

DEMİRDÖKÜM KOMBİ ARIZA KODLARI

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden kombi Hata Kodları

 

F0 Arıza Kodu: Kombinin Su Basıncının Düşük Olduğunu Belirten Koddur. Bu Kod Ekrana Geldiği Zaman Cihaza 1 İle 2 Bar Arasında Su Basarak Sorunu Çözümleyebilirsiniz. sorunu çözemezseniz Küçükçekmece Demirdöküm Kombi Servisi olarak bizde bilgi alabilirsiniz.

 

F1 Arıza Kodu: Aşırı Isı Termostatın Da Arıza Olduğunu Belirten Koddur. Kombi Bu Hatayı Verdiği Sürece Cihaz Herhangi Bir Verim Sağlamaz. Bu Termostatın Değişimi Gerekmektedir.

 

F2 Arıza Kodu: Sıcak Su Akmasın Da Etkili Olan Parçalardan Ntc Sensorun De Arıza Meydana Geldiğini Gösteren Koddur. Bu Kod Cihazın Göstergesin De Olduğu Sürece Kombi Sıcak Su Akıtmaz Veya Akıtmasın Da Sorunlar Yaşar.

 

F4 Arıza Kodu: Cihazın Alev Almasın Da Arıza Yaşandığını Gösteren Hata Uyarısıdır. Yani Kombi Ateşleme Yaptıktan Sonra Alev Almıyor Ve Devreye Girmiyor. Gaz Gurubunda, İyonizasyonda, Elektrotlar da Sorun Olabilir.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Kombi F5 Arıza Kodu: Kombinin Hava Akım Sırasın Da Arıza Meydana Getirdiğini Böylelikle Cihazın F5 Uyarısı Verdiğini Göstermektedir. Kombinin Baca Sensorun De Yahut Hava Prosestatın Da Problem Olabilir.

 

OC Arıza Kodu: Hava Proses Atının Bağlı Duruma Geçtiğini Gösteren Kodun Açıklamasıdır. Cihazın Ekranın Da Bu Kod Varsa Kombiye Re Set Atınız.

 

CC Arıza Kodu: Prosestatın Yahut Baca Sen Sörünün İptale Alındığını Gösteren Koddur. Demir Döküm Servisini Arayarak Sorunun Çözümü İçin Yardım Alınız.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Atron Modeli

 

F1 Arıza Kodu: Atron Kombide Aşırı Isınma Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Limit Termostatında Sorun Var Diyebiliriz.

 

F2 Arıza Kodu: Sıcak Su Ntc Sinde Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su Sen Sörü Arızalı Olduğu İçin Kombi Sıcak Su Vermez.

 

F3 Arıza Kodu: Kombinin Tesisata Yolladığı Suyun Değerini Ölçme Görevinde Olan Sen Söründe Bağlantı Sorunu Yaşanıyor Demektir.

 

F4 Arıza Kodu: Cihazın Ateşlemeyi Yapmadığını Belirten Bu Uyarı Kodunda Cihaz Ateşlemeyi Sağlamadığı İçin Verimli Olmaz. Bu Nedenle De Gaz Valfinde Ya Da İyonizasyonda Sorun Var Diyebiliriz.

 

F5 Arıza Kodu: Hava Akışının Sağlanmadığını Belirten Hata Kodudur. Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Hava Prosestatı Arızalı Diyebiliriz.

 

F6 Arıza Kodu: Cihazın Tesisata Gönderdiği Suyun Dönüş Değerini Ölçme Görevinde Olan Sen Sörünün Arızalı Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

 

F7 Arıza Kodu: Kombi Ekranında F7 Hata Kodu Belirdi İse Gaz Armatürün De Sorun Var Demektir. Gaz Armatöründe Sorun Olduğu İçin Cihaz Ateşleme Yapmaz Doğal Olarak Da Kombi Verim Sağlamaz.

 

F8 Arıza Kodu: Cihazın Tesisat Devresine Göndermekte Olduğu Suyun Değerini Ölçme Görevinde Olan Sen Söründe Aşırı Isınma Problemi Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensor Değişimi Gerekebilir.

 

F9 Arıza Kodu: Proses Tatta Kısa Devre Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Hava Prosestatı Arızalı Bu Sebeple De Hava Akışını Sağlamıyor Diyebiliriz. Parça Değişimi Sonrasında Sorun Çözümlenecektir.

Demirdöküm Kombi Hata Kodları

 

Demirdöküm Kombi F10 Arıza Kodu: Atron Kombinin Basıncının 0,3 Barın Altında Olduğunu Gösteren Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kombiye 1,5 Bar Kadar Doldurma Musluğu İle Su Basmalı Sonrasında Cihaza Re Set Atmalısınız.

 

F11 Arıza Kodu: Atron Kombide Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Su Akışı Sağlanmıyor Demektir. Bu Durumda Kombi İçinde Su Dolaşımı Olmuyor Diyebiliriz.

 

F12 Arıza Kodu: Daireye Gelen Voltajın 165 V Altında Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Cihazı Kullanmamalı Voltaj Dengeleyici Özellikte Olan Regülatör Cihazını Kullanmalısınız.

 

F13 Arıza Kodu: Atron Kombinin Kalorifer Gidiş Ve Dönüş Sensörlerinin Arasındaki Sıcaklık Farkında Problem Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

İsofast Modeli

 

F01/F04 Arıza Kodu: İsofast Kombinin Ateşleme Başarısızlığı Yaptığını Belirten Hata Kodudur. Cihazın Ateşlemeyi Yapmaması Sebebi İle Cihazdan Verim Alınamaz. Bu Durumda İyonizeysen Sorunu Var Diyebiliriz.

 

F02 Arıza Kodu: İsofast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Hava Akışının Sağlanmadığı Anlamına Gelir. Bunun Nedeni Prosestatın Arızalı Olmasıdır.

 

F03 Arıza Kodu: Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Cihaz 2 Saat 40 Dakika İçinde Sorunu Yaşattırıyor İse Proses Tatta Sorun Vardır.

 

F05 Arıza Kodu: Kombide Sıkça Karşılaşılan F05 Arıza Kodunun Açıklaması Aşırı Isınmadır. Kısacası Cihazın Aşırı Isınma Termostatı Olan Limit Sen Sörü Hasar Görme Sebebi İle Cihaz Arızaya Geçiyor Diyebiliriz.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

 

F06 Arıza Kodu: Kalorifer Devresi Sen Söründe Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Peteklerin Isınmasını Sağlayan Sensor Arızalı Diyebiliriz.

 

F07 Arıza Kodu: Kombinin Sıcak Su Devresi İçin Çalışan Sen Söründe Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensor Arızalı Olduğu İçin Kombiden Sıcak Su Alamazsınız.

 

F08 Arıza Kodu: İsofast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kalorifer Sen Sörleri Arızalı Demektir. Yalnız Önemli Olan Hangi Sensorun Arıza Yaptığını Bulabilmektir. Kombi Bu Hata Kodunu Veriyor İse Birden Çok Sen Sörde Sorun Olabilir.

 

F09 Arıza Kodu: Sıcak Su Sen Sörünün Arızalı Olduğu Ve Dolayısıyla Da Kombide Sıcak Su Sorununun Yaşandığı Arıza Kodudur. Sıcak Su Sen Sörünün Değişimi Gerektiği İçin Kombi Servisi’nden Yardım İstemelisiniz.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

F10 Arıza Kodu: Kombinin Kalorifer Devresine Gönderdiği Suyun Dönüş Sıcaklığını Kontrol Eden Sen Söründe Hata Oluştuğunu Ve Bu Sebeple De Sensorun Görevini Gerçekleştirmediğini Belirten Hata Kodudur.

 

F11 Arıza Kodu: İsofast Kombinin Ana Kartından Sinyal Alınamadığını Belirten Uyarı Kodudur. Kombi Bu Durumda Çalışmaz.

 

F12 Arıza Kodu: Ekran Kartından Sinyal Alınamadığı Zaman İsofast Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Ekran Kartının Ya Değişimi Ya Da Tamiri Gerekmektedir.

F13 Arıza Kodu: İsofast Kombinizin Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Ana Kartta Sorun Var Demektir. Böyle Bir Durumda Kart Teknik Bir Sorun Sebebi İle Arızalanmıştır. Değişimi Ya Da Tamiri Gerekebilir. Bu Durumda İsofast Kombi Çalışmaz.

 

F14 Arıza Kodu: Cihazın Kalorifer Su Sıcaklık Derecesinin 95 0C Den Fazla Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Derecede Kendiliğinden Yükselme Oluyorsa Cihaza Müdahale Etmemeli Demir Döküm Servisi’ni Aramalısınız.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

 

F15 Arıza Kodu: Cihazın Gaz Mekanizmasında Üç Yollu Vanaya Ait Olan Step Motorda Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Step Motor Değişimi Gerekebilir.

 

F16 Arıza Kodu: Brülörün Sönmesine Rağmen Ateşlemenin Hala Devam Ettiğini Bildiren Arıza Kodudur. Bu Durumda İsofast Kombide İyonizeysen Sorunu Yaşanıyor Diyebiliriz.

 

F17 Arıza Kodu: İsofast Kombiye Gelen Voltajın 170 V Değerinden Az Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Cihaz Bu Sorunu Sürekli Olarak Yaşattırıyor İse Bu Durumda Cihazda Bulunan Parçalar Zarar Görüp Yanabilir.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

F18 Arıza Kodu: Ekran Kartında Sorun Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Ekran Kartı Değişimi Yapıldı İse Büyük İhtimalle Ayarları Yapılmamış Demektir. Ekran Kartına Herhangi Bir Müdahale Gerçekleşmedi İse Bu Durumda Arızalı Diyebiliriz.

 

F19 Arıza Kodu: İsofast Kombinin Kalorifer Sen Sörünün Bağlı Olmadığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Petekler Ya Az Isınır Ya Da Hiç Isınmaz. Sensor Kopukluğunun Çözümlenebilmesi Adına Servisin Müdahalesi Gerekmektedir.

 

F20 Arıza Kodu: İsofast Kombide Yer Alan Elektronik Kart İle Ekran Kartın Uyumlu Olmadığını Belirten Arıza Kodudur. Kombiye Müdahale Edilmiş Ekran Kartı Ya Da Elektronik Kart Değiştirilmiş İse Ayarları Yapılmamış Olabilir. Cihaza Müdahale Edilmedi Ve Parça Değişimi Yapılmadı İse Elektronik Kart Arızalı Diyebiliriz.

 

F21 Arıza Kodu: İsofast Kombinin Tesisata Gönderdiği Suyun Dolaşımında Problem Olduğu Aynı Zamanda Cihazın Dolaşımı Sağlamadığı Durumlarda Kombi Ekranında Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmeyin.

 

F23 Arıza Kodu: İsofast Kombide Tesisat Daha Doğrusu Kalorifer Devresinin Sıcaklığının 50C Den Daha Hızlı Yükseldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Re Set Atmalısınız. Sorun Re Set İşleminden Sonra Düzelmiyor İse Demir Döküm Kombi Servisi’ni Çağırmalısınız.

 

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Millenium Plus Modeli

 

F1 Ve F4 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombide Hem F1 Hem De F4 Arızası Ateşleme Başarısızlığını Belirtmektedir. Kombi Ateşlemeyi Sağlamadığından Dolayı Randıman Almanız İmkânsızdır. Bu Durumda Önce Cihaza Re Set Atmalısınız. Sorun Çözümlenmiyor İse Gaz Valfinde Ya Da İyonizasyonunda Problem Olabilir.

 

F2 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombide Hava Başarısızlığı Var Anlamındadır. Bu Durumda Kombi Otomatik Olarak Kendini Resetleyecektir. Sorun Re Set Sonrasında Devam Ederse Fan Motorunda, Bacaca Da Ya Da Hava Proses Atında Problem Var Diyebiliriz.

 

F3 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombinin Fan Motorundan Aldığı Artı Basınç İle Ana Karta Atık Gazda Problem Olup Olmadığını Aktaran Parçada Yani Hava Proses Atında Sorun Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Prosestatın Tamiri Yapılamaması Sebebi İle Değişimi Gerekebilir Diyebiliriz.

F5 Arıza Kodu: Kombide Aşırı Isınma Termostatının Daha Doğrusu Limit Sen Sörünün Arıza Yaptığını Belirten Hata Kodudur. Kombi Ekranında F5 Arıza Kodu Yer Aldı İse Sensor Zarar Görmüş Ve Değişime İhtiyaç Duyuyor Diyebiliriz.

 

F6 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombide Sıcak Su Sen Sörünün Arıza Yaptığını Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su Sen Söründe Sorun Olması Sebebi İle Kombi Sıcak Su Vermez.

 

F9 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombide Kalorifer Sen Söründe Sorun Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Şekilde Kombi Peteklere Isı Göndermez.

 

F11 Arıza Kodu: Kombide Bulunan Parçaların Tümünün Bağlı Olduğu Ve Yönetildiği Elektronik Kartta Sorun Olduğu Zaman Veya Sinyal Alınamadığı Zaman Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Kombi Bu Durumda Kesinlikle Çalışma Sergilemez. Bu Durumda Kartın Ya Tamiri Ya Da Değişimi Gerekir Diyebiliriz.

 

F12 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombinin Ekran Kartında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Ekran Kartında Sorun Olduğunda Kartın Ya Tamiri Ya Da Değişimi Gerekmektedir.

 

F13 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombinin Ana Kartında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Ana Kartta Sorun Olduğu İçin Kombi Çalışmaz.

 

F14 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombi F14 Arıza Uyarısı Var İse Kalorifer Sıcaklığı 95 Derecenin Üstünde Demektir.

 

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

 

F15 Arıza Kodu: Bu Arıza Kodu Kombinin Gaz Mekanizmasında Step Motor Sorunu Yaşanıyor Anlamına Gelmektedir. Step Motor Adı Verilen Parça Üç Yollu Vana Grubuna Ait Olduğu İçin Kombi Bu Arıza Kodunu Verdiğinde Sıcak Su Kullanımında Petekleriniz De Isınabilir. Ya Da Gaz Girişinde Sorunlar Olabilir.

 

F16 Arıza Kodu: Kombinin Kapalı Olmasına Rağmen Ateşlemeyi Yapmaya Devam Ettiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Arızalı Olan Kısım İyonizasyondur.

 

 

F17 Arıza Kodu: Kombiye Gelen Voltajın Olması Gereken Değerden Düşük Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Sizlere Bu Konuda Regülatör Kullanmanızı Tavsiye Ederiz.

 

F19 Arıza Kodu: Sıcak Su Ntc Sinin Sıcak Su Talebinde Olduğunu Yalnız Boru Üstündeki İrtibatının Kesildiğini Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su İsteği Karşılanamaz.

 

F20 Arıza Kodu: Milenyum Plus Kombinin Ekran Kartı İle Uyum Sağlamadığını Belirten Hata Kodudur. Cihazın Ekran Kartının Değişimi Yapıldı İse Servis Ayarları Yapılmamış Olabilir. Bu Durumda Servis Ayarlarının Yapılması İçin Demir Döküm Kombi Servisi’ni Aramalısınız. Ekran Kartı Değişimi Yapılmadıysa Arızalı Olabilir.

 

F21 Arıza Kodu: Kombinin Basıncının Azaldığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Servis Çağırmaya Gerek Yoktur. Kombinin Altında Yer Alan Dolum Vanasını Açmalı Kombiye İhtiyacı Olan Suyu (1,5 Bar) Basmanız Gerekmektedir. Su Basma İşleminden Sonra Kombiyi Resetleyin Sorun Çözümlenecektir.

 

F22 Arıza Kodu : Kombide Olması Gerekenden (1,5 Bardan) Daha Fazla Su Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kombi Basıncını Kontrol Edin 2,7 Barın Üstünde Olduğunu Göreceksiniz. Kombideki Fazla Suyu Peteğin Yan Tarafından Havasını Alarak Düşürebilirsiniz. Petekten Hava Alma İşlemi Sonrasında Kombi Basıncı Sıfıra Ulaşacaktır. Bu İşlemden Sonra Kombiye Yeniden 1,5 Bar Kadar Su Basarsanız Sorun Kalmayacaktır.

 

 

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

 

Nitron – Neva Modeli

 

F1 Arıza Kodu: Nitron Kombide Sıkça Karşılaşılan F1 Arıza Kodunun Açıklaması Kombinin Limit Termostatın Da Sorunun Olmasıdır. Kısacası Aşırı Isınma Meydana Gelmiş Bu Nedenle De Kombi Kendini Kullanıma Kapatmış Yani Bloke Etmiştir.

 

F2 Arıza Kodu: Kombide Sıcak Su Ntc Bağlantılarında Sorun Olduğu Anlamına Gelen F2 Arıza Uyarısı Sıcak Su Alamazsınız.

 

F4 Arıza Kodu: Nitron Kombi Ekranında F4 Arıza Kodu Var İse Kombi Ateşleme Yapmıyor Demektir. Bu Durumda Ya Kombiye Gaz Gelmiyordur Ya Da İyonizeysen Sorunu Vardır. Bunun Yanı Sıra Gaz Armatöründe Sorun Var Da Diyebiliriz.

 

F5 Arıza Kodu: Hava Akışı Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Kısacası Cihazın Hava Prosestatı Arızalı Diyebiliriz.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

F6 Arıza Kodu: Nitron Kombide F6 Uyarı Kodu Belirdi İse Dış Hava Sen Sörü Bağlantısında Sorun Var Demektir. Bu Durumda Kombinin Hava Proses Atında Ya Da Baca Sen Söründe Sorun Var Diyebiliriz.

 

F7 Arıza Kodu: Hava Akışının Sağlandığı Sen Sörlerde Bağlantı Sorunu Meydana Geldiğinde Nitron Kombide Bu Uyarı Kodu Belirmektedir.

 

F8 Arıza Kodu: Hava Akışının Sağlanmadığı Yani Fan Motorunun Görev Yapmadığı Durumlarda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumun Yaşanmasına Sebep Fan Motorunun Arıza Yapmış Olmasıdır.

 

F9 Arıza Kodu: Cihazda Kablolama Sorunu Olduğunu Belirten Koddur. Bu Durumda Kablo Bağlantıları Yanlış Da Olabilir Yerinden De Çıkmış Olabilir.

 

 

F10 Arıza Kodu: Demir Döküm Nitron Kombide F10 Arıza Kodunun Açıklaması Kombinin Suyunun Olması Gereken Değerden Az Olduğudur. Yani Kombi Basıncını Kontrol Ederseniz 0,3 Barın Altında Olduğunu Görürüsünüz. Direk Olarak Kombinin Alt Bölümüne Monteli Durumda Olan Doldurma Musluğunu Açın Ve Kombiye 1,5 Bar Kadar Su Basın. Kombi İşlem Sonrasında Yine Aynı Uyarıyı Veriyor İse Kombiyi Kapatın Ve Yeniden Açın Kombi Çözümlenecektir.

 

F11 Arıza Kodu: Nitron Kombide Sirkülasyon Sorunu Yaşandığını Belirten Uyarı Kodudur. Yani Bu Durumda Kombi İçindeki Suyu Dolaştırmıyor Diyebiliriz.

 

F12 Arıza Kodu: Nitron Kombide F12 Arıza Kodu Voltaj Düşüklüğü Demektir. Şebeke Geriliminin 165 V Altında Olduğu Durumlarda Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirir. Bu Durumda Sizlere Tavsiyemiz Kombinin Voltaj Düşüklüğü Sebebi İle Zarar Görmemesi Adına Regülatör Kullanmanızdır.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

 

KALİSTO MODELİ HATA KODLARI

 

F1 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık emniyet termostat uyarısıdır.

Açıklaması: Öncelikle bu kalisto kombi F1 arıza kodu gördüğünüzde şundan emin olun limit termostat aşırı derecede ısınma görmüş ve cihazın daha fazla çalışmasını önlemiştir. Yani bir nevi cihazınızı emniyete almış diyebiliriz. Buna sebebiyet verebilecek muhtemel parçalar pompa çalışmıyor, kalorifer gidiş veya dönüş vanası kapalı, üç yollu grup arızalanmış veya eşanjör içerisinde tıkanıklık.

 

F2 Arıza Kodu: Kullanım suyu, sıcak su NTC sensörü problemi.  Oldukça basit bir tespitle Ntc sensörün arızalı olduğunu anlayabilirsiniz. Sıcak su konumunu kapatın kaloriferi açın cihaz çalışacaktır. Kalisto Kombi üzerinden sıcak su konumunu açın, musluğu açın eğer yine F2 hatası alırsanız NTC sensörü değişin.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

F3 Hata Kodu: Kalorifer tesisat sıcaklık ölçüm NTC problemi. Tıpkı yukarıdaki f2 hatasında olduğu gibi bu sefer tam tersi bir uyğulama yapın. Kalisto kombi yaz konumuna alın sıcak su musluğunu açın. Cihaz çalışır ve F3 arıza kodu almaz iseniz Kalorifer ntc sini değişin.

 

F4 Arıza Kodu: Ateşleme oluşmuyor hatası: Bu hata bir çok nedenden kaynaklanır. O yüzden cihazı gözlemleyiniz. Hiç alev oluşmuyor mu? çakmak çakıyor veya çakmıyor mu? gaz vanası açık mı? Alev oluşuyor bir kaç saniye içerisinde kapanıyor mu? Bunları gözlemleyin ve bize buradan yazın. Kalisto f4 arızası tespit ile belli olur.

 

F5 Arıza Kodu: Hava akışı arızası. Evet çok net belirtilmiş fakat bu arıza da tıpkı f4 de olduğu gibi bir kaç nedenden kaynaklanır. Hava akışında problem var derken şunlara dikkat ediniz. Fan çalışıyor mu? prosestat kontak açıyor mu? veya fana elektrik geliyormu? Üç parçadan birisi arızalı olması kalisto f5 arızası verir. Bunlar fan, prosestat ve elektronik kart.

 

F6 Hata Kodu: Dış hava sensörü.

 

F7 Arıza Kodu: Tesisat suyu bar basınç düşük.  Su basıncı 1,5 da olmalıdır. Su basıncı normal görülmesine rağmen kalisto F7 arızası alıyorsanız. Su basınç sondajı arızalı olabilir.

 

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

 

SARGON MODELİ HATA KODLARI

 

F0 Kalorifer tesisat suyunun basıncı 1 barın aşağısına düştüğünde veya 3barın üzerine çıktığında

 

F1 Aşırı ısınma emniyet termostatı

 

F2 Kullanım suyu sensöründe problem

 

F3 Tesisat suyu sensöründe problem var.

 

F4 Gazın kesilmesi

 

F5 Plastik atık gaz kiti sensöründe problem var.

 

F6 Dış hava sensöründe problem var.

 

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

F7 Fan geri besleme sinyalind problem olduğunu gösterir.

 

F8 İstenilen fan dönüş hız aralığında problem olduğunu gösterir.

 

F9 Fan durması gerekirken çalıştığında anahtar sembolü yanar.

 

OC Dış hava sensörünün devrede olduğunu gösterir.

 

CC Dış hava sensörünün devrede olmadığını gösteriri.

No Comments

Post A Comment