Arıza Kodları İmmergas Kombi

Arıza Kodları İmmergas Kombi

immergas Kombi Arıza Kodları

immergas kombi arıza kodları

İmmergas Kombi Eolo Star Hata Kodları

immergas kombi 01 Arıza Kodu:

Kombi Ateşleme Yaparken Arıza Verdiğini Belirten Koddur. Kullanıcı Kombinin Altında Bulunan Gaz Vanaları Açık Mı Kontrol Etmelidir. Eğer Vanalar Açık İse Cihaza Reset Atılması Gerekir. Resetten Sonra Da Kombi Düzelmiyor İse Ana Kart, Gaz Gurubu, Elektrotlar veya iyonizasyon da arıza olabilir.

02 Arıza Kodu:

Bu Arıza Kodunda Kombi De Kırmızı Işık Yanması Meydana Gelir. 02 Arıza Kodu Cihazın Aşırı Isındığını Ve Bloke Olduğunu Gösterir. Bu Süre İçerisin De Bir Süre Bekleyiniz. Şayet Kombi Düzelmez İse Limit Termostat (Aşırı Isı Termostatı) Hasar Görmüş Olabilir. Teknik Servis Tarafından Kombinin Görülmesi Gerekir.

05 Arıza Kodu:

Cihazdan Sıcak Su Gelmesin De Etmen Olan Parçalardan Ntc Sensörün De Arızanın Oluştuğunu Gösteren Koddur. Bu Kod Ekran Da Var Olduğu Sürece Kombiden Sıcak Su Alınamaz Ve Kombi De Sarı Işık Yanmaya Başlar.

06 Arıza Kodu:

Petekleri Isıtmaya Yarayan Sensör De Arıza Oluştuğunu Gösteren Arıza Kodudur. Bu Arıza Kodu Ekrana Geldiği Sırada Cihaz Kombi De Sarı Işık Yanması Meydana Gelir. Petekler Isınmayabilir Veya İstenilen Verim Alınamayabilir. Servis Çağırmanız Gerekir.

10 Arıza Kodu:

Kombinin Su Bar Ayarının Düşük Olduğunu Belirten Koddur. Eğer Kombinin Suyu 0,5 Barın Altına Düşmüş İse Cihaz 10 Arızasını Verir Ve Kombiden Verim Alınamaz. Basıncı 1 İle 2 Arasına Getirdiğiniz Zaman Cihazın Düzeldiğini Göreceksiniz. Sonrasın Da İse Kullanımına Devam Edebilirsiniz.

immergas kombi 11 Arıza Kodu:

Kombinin Hava Akışının Sorunlu Olduğunu Belirleyen Arıza Kodudur. Eğer Cihaz Tipiniz Bacalı İse Baca Tıkanmış, Hermetikse Fan Motoru Veya Hava Prosestatı Sorunlu Olabilir. Servis Tarafından Müdahale Edilmesi Gereken Bir Durumdur.

Küçükçekmece İmmergas Kombi Servisi

27 Arıza Kodu:

Tesisat İçerisin De Su Devirdaimini Gerçekleştiremiyor. Pompada Sorun Olabilir. Cihaz Ateşleme Yapmayabilir, Ses Yapabilir, Sıcak Su Akıtmayabilir Veya Petekleri Isınmama Gibi Birçok Arıza Verebilir. İmmergas Servisi’ni Arayarak Sorunu Bildiriniz.

28 Arıza Kodu:

Kombi Tesisatın Da Yahut Elektriksel Kaçak Olabilir. Sorunun Tam Olarak Neyden Kaynaklı Olduğunu Anlayabilmek İçin Servisi Çağırmanız Gerekiyor.

31 Arıza Kodu:

Uzaktan Kumanda Paneliyle İrtibat Konusun Da Sorun Yaşandığını Belirten Koddur. bu sorunu halledemezseniz küçükçekmece immergas kombi servisi olarak bizi arayabilirsiniz.

 

immergas kombi Arıza Kodları

İmmergas kombi Eolo Mini Arıza Kodları

01 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombinin Ateşlemeyi Başarılı Şekilde Yapmadığını Belirten Hata Kodudur. Sorun Düzelmediği Taktirde Ateşleme Elektrotları, Gaz Valfi Ya Da Elektronik Kartta Sorun Var Diyebiliriz.

02 Arıza Kodu:

Cihaz Fazla Isınma Durumunda İçinde Bulunan Limit Termostatı Devreye Girip Cihazın Çalışmasını Durdurur Yani Cihazı Bloke Eder. Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Kod Belirdi İse Cihaz Termostat Sorunu Yaşıyordur Ve Parça İşlevini Sağlamıyordur.

03 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Arıza Kodu Belirdi İse Cihazda Vantilatör Sorunu Yaşanıyordur.

05 Arıza Kodu:

Gönderme Sonucunda Sorun Meydana Geldiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Servisin Gelip Sorunu Tespit Etmesi Gerekmektedir.

06 Arıza Kodu:

Kullanım Suyu Sondasın Da Sorun Oluştuğunu Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Cihazından Sıcak Su alamaz.

08 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombiye Gereğinden Fazla Reset Atıldığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Bir Süre Beklemeniz Gerekmektedir.

 immergas Kombi Arıza Kodları

10 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombide 10 Arızasının Kombinin Çalışmasına Yardımcı Olan Suyun Bittiğini Belirtir. Bu Durumda Tüketici Olarak Kombinin Altında Bulunan Doldurma Musluğunu Açmalı Cihaza 1,5 Bar Kadar Su Basmalısınız. İşlem Sonrası Kombi Ekranında Yer Alan Arıza Kodu Gidecek Kombi Çalışacaktır.

11 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombinin Duman Prosestatında Arıza Meydana Geldiğinde Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Tüketici Müdahalesi Yeterli Olmaz.

15 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombinin Programlaması Bozulduğunda Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirir.

20 Arıza Kodu:

Kombide Parazit Alev Yaşandığı Zaman Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirmektedir.

24 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombinin Tuş Takımında Problem Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

27 Arıza Kodu:

Kombinin İçinde Bulunan Su Devir Daimi Yeterince Yapmadığı Durumlarda Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Pompa Sıkışıklığı Olabilir.

31 Arıza Kodu:

Kumanda Paneli İle İletişim Kaybı Yaşandığını Belirten Hata Kodudur.

37 Arıza Kodu:

Kombiye Gelen Voltaj Düşük Olduğunda Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Voltajlardaki İniş Çıkış Kombiyi Etkileyebilir Ve Bu Durumda Kombi İçinde Yer Alan Parçalar Arızalanabilir. Bunun İçin Voltaj Düzenleyici Regülatör Kullanmanız Gerekmektedir.

38 Arıza Kodu:

Alev Sinyali Kaybolduğu İçin Cihazın Arızaya Geçtiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Üç Kez Reset Atmanız Gerekmektedir. Sorun Eğer Reset Sonrasında Düzelmiyor İse İyonizasyon Ya Da Ateşleme Elektrotlarında Sorun Var Diyebiliriz.

43 Arıza Kodu:

Eolo Mini Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Alev Sinyalinin Kaybının Engellendiğini Anlayabiliriz. Bu Durumda Eolo Mini Servisi İle İletişime Geçmeli Yardım Almalısınız.

 

immergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas Kombi Victrix Arıza Kodları

01 Arıza Kodu:

Victrix Kombi Ekranında Beliren 01 Hata Kodunun Anlamı Cihazın Ateşleme Yapmamasıdır. Gaz Vanalarını Kontrol Etmelisiniz. Gaz Vanalarının Açık Ya Da Kapalı Olduğu Konusunda Bilgi Sahibi Değilseniz Bu Durumda Direk Ocağınızı Deneyin. Ocak Çalışıyor İse Gaz Vanaları Açık Durumda Demektir. Vanalarda Sorun Yok İse Kombiyi Kapatıp Açın (Kombiyi Resetleyin). Sorun Hala Düzelmedi İse Bu Durumda Gaz Grubunda, Ana Kartta Ya Da Elektrotlarda Sorun Var Diyebiliriz.

02 Arıza Kodu:

Kombide Aşırı Isınma Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Kombi Kendini Bir Süreliğine Kullanıma Kapatabilir.

05 Arıza Kodu:

Victrix Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdiğinde Petekleriniz Isınmaz. Çünkü Kalorifer Ntc Sinin Arızalı Olduğu Anlamına Gelir. Parça Değişimi Gerekebilir. Bu nedenle de İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

 immergas Kombi Arıza Kodları

06 Arıza Kodu:

İmmergas Victrix Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Tüketici Olarak Sıcak Su Alamazsınız. Bunun Sebebi İse Sıcak Su Sensöründe Sorun Olmasıdır. 08 Arıza Kodu : Kombi Reset Selektör Sorunu Olduğunda Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Yani Bu Durumda Cihaza Reset Atamayabilirsiniz.

09 Arıza Kodu:

Dar Ayar İşlevi Aktif Olduğunda Victrix Kombi Bu Hata Kodunu Vermektedir. Bu Durumda Tüketici Olarak Bir Süre Cihazı Denemelisiniz.

10 Arıza Kodu:

Victrix Kombinin Sirkülasyonu Başarı İle Tamamlamadığını Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sorun Pompa İle Alakalı Olabilir.

15 Arıza Kodu:

Kombide Programlama (Konfigurasyon) Sorunu Olduğunda Ekranda 15 Hata Kodu Belirmektedir. İmmergas Kombiye Ayar Yapılması Gerektiği İçin Direk Olarak Servisi Aramalı Yardım İstemelisiniz.

16 Arıza Kodu:

Victrix Kombide Vantilatör Hatası Yaşandığında Ekranda 16 Arıza Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Cihaza Müdahale Edemezsiniz. Direk Olarak İmmergas Kombi Servisi İle Görüşmelisiniz.

20 Arıza Kodu:

Cihaz Alevlemeyi Engellediği Zaman Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Reset Atmalısınız. Reset Sonrasında Cihazda Hiçbir Düzelme Olmuyor İse İmmergas Servisi’ni Aramalısınız.

27 Arıza Kodu:

Kombinin İçinde Bulunan Suyun Yetersiz Devir Daim Yaptığını Belirten Uyarı Kodudur.

31 Arıza Kodu:

Victrix Kombinin Kumanda Panelinde Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

37 Arıza Kodu:

Cihaza Gelen Voltajlarda Güç Gerilimi Yaşandığı Zaman Ekranda 37 Hata Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Cihazın Voltajları Düşüyor Diyebiliriz. Bu Konuda Önerimiz Regülatör Cihazının Kullanılmasıdır. Victrix Kombi Bu Uyarı Kodunu Sıklıkla Veriyor İse Kombi Parçaları Arıza Görebilir Ve Sizlere Sorun Yaşattırabilir.

immergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas Kombi Nike Star Arıza Kodları

01 Arıza Kodu:

İmmergas Nike Star Kombi Ekranında Beliren 01 Hata Kodu Kombinin Ateşleme Yapmadığını Göstermektedir. Bu Durumda Ana Kartta, Elektrotlarda, Gaz Grubunda Veya Cihazın İyonizasyonunda Problem Var Diyebiliriz.

02 Arıza Kodu:

Cihazda Aşırı Isınma Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur 02 Arıza Kodu. Bu Sorun Ya Limit Termostatının Arıza Yapmasından Ya Da Kombinin Fazla Isınma Sebebi İle Problem Yaratmasından Kaynaklanabilir.

03 Arıza Kodu:

Nike Star Kombide Duman Termostatı Arıza Yaptığında Ekranda Beliren Hata Kodudur.

04 Arıza Kodu:

Nike Kombide Elektro Mekanik Kontaklar Da Problem Olduğunda Bu Uyarı Kodu Belirmektedir.

05 Arıza Kodu:

Nike Star Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Petekleriniz Isınmaya Bilir. Çünkü Bu Durumda Kalorifer Tesisatı Sensörün De Sorun Var Diyebiliriz.

immergas Kombi Arıza Kodları

06 Arıza Kodu:

Cihazın Sıcak Su Sensöründe Problem Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Sıcak Su Alamayabilirsiniz.

10 Arıza Kodu:

Kombinin Tesisat Su Ayarının Olması Gereken Değerin Altında Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Nike Star Kombiye Altında Yer Alan Doldurma Musluğu İle 1,5 Bar Değerine Ulaşana Kadar Su Basmanız Gerekmektedir. Su Basma İşlemi Sonrasında Kombi Yeniden Çalışacaktır.

20 Arıza Kodu:

Nike Star Kombide Parazit Alev Oluştuğunu Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli İmmergas Servisi İle İletişime Geçmelisiniz.

27 Arıza Kodu:

İmmergas Nike Star Kombi Devirdaimi Yeterli Derecede Yapmadığı Zaman Ekranda 27 Arıza Kodu Belirmektedir. Sorunu Anlamak Aynı Zamanda Çözüm Sağlamak İçin İmmergas Servisi İle İletişime Geçmeniz Gerekmektedir.

28 Arıza Kodu:

Nike Kombide Sızıntı Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Gibi Durumlarda Görmeden Var Sayımlı Bilgiler Vermek Mümkün Değildir.

31 Arıza Kodu:

Nike Kombinin Oda Termostatı İle Bağlantısının Koptuğunu Belirten Hata Kodudur.

 immergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas Kombi Süpercar Arıza Kodları

İmmergas ERR>01 Arızası: Ateşleme hatasıdır. Gaz vanasını kontrol et, Muhtemel arıza elektronik kart, gaz valfi, ateşleme trafosu.

 

İmmergas ERR>02 Arızası: Emniyet termostatı devre dışı. Aşırı sıcaklıktan dolayı devre dışıdır. Bir süre bekleyin. Arıdından reset atın. Düzelmez ise servis çağırın.

 

İmmergas ERR>03 Arızası: Atık gaz emniyet termostadı arızasıdır. Hava akışında oluşan yüksek ısı nedeni ile emniyet konumuna geçmiştir. Bu durumda muhakkak servis çağırınız.

 

İmmergas ERR>04 Arızası: Rezistans kontaklarında arıza.

 

supercar ERR>05 Arızası: Kalorifer Ntc sensöründe oluşan kısa devre. Parça değişimi gerekir.

 

İmmergas ERR>06 Arızası: S.K.S sensörü arızalı (ani ısıtma sensörü )

 

supercar ERR>07 Arızası: Baca süpürme fonksiyonu devam ediyor.

 

İmmergas ERR>08 Arızası: Reset seçici arızalı.

immergas Kombi Arıza Kodları

supercar ERR>09 Arızası: Kalibrasyon çalışıyor.

 

İmmergas ERR>10 Arızası: Düşük bar seviyesi hatasıdır. Cihaza 1,5 düzeyinde su doldurunuz.

 

supercar ERR>11 Arızası: Atık gaz debi ölçer arızasıdır.

 

İmmergas ERR>12 Arızası: S.K.S giriş sensörü arızalı / kombi sensörü arızalı.

 

supercar ERR>13 Arızası: Atık gaz debimetresi ölçüm dışında.

 

İmmergas ERR>14 Arızası: Ana kumanda modülasyonlu elektronik kart arasında bağlantı arızas/alev kontrol ünitesi arızalı.

 

supercar ERR>15 Arızası: Konfigürasyon arızası.

 

İmmergas ERR>16 Arızası: Fan motoru arızası. Bu durumda fan veya prosestat çalışmıyor.

 

 immergas Kombi Arıza Kodları

 

supercar ERR>17 Arızası: Fan devreye girme sırasında anormallik. Düşük hız veya yüksek.

 

İmmergas ERR>19 Arızası: Uzaktan kumanda ile doldurma denemesinden sonra su eksikliği ( yetersiz kalorifer suyu )

 

supercar ERR>20 Arızası: Parazit alev arızası.

 

İmmergas ERR>21 Arızası: Yetersiz su (Kumanda ile doldurulabilir.)

 

supercar ERR>26 Arızası: Su akış anahtarı arızalı.

 

İmmergas ERR>27 Arızası: Pompa sirkülasyonu yeterli değil. Pompa çalışmıyor olabilir.

No Comments

Post A Comment