Altus Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Altus Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

ALTUS ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

Altus Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

H7, E7,F07, F7, E07 Arıza Kodu, Durulama ledi veya Ön yıkama ve Durulama ledi yanıp sönüyor hataları= Makinanız deterjan ve su alamadığında bu hatalardan biri görülür. Musluk ve temiz su hortumunu kontrol edin sorun yok ise ventil veya elektronik kart arızalı olabilir.

H5, E5, E8, F05, F08, F5, F8, E05, E08 Arıza Kodu= Ön yıkama ve Durulama yanıp sönüyor hataları= Makinanızın su boşalma zamanları geldiğinde suyunu boşaltamıyor bu yüzden bu hatalardan biri görünür. Pompa kapağını açın pompayı kontrol edin sorun yok ise ponpa veya elektronik kar arızalı olabilir.

Altus Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

H6, H11, E6, E11, F06, F11, F13, E06, E11 Arıza Kodu= Ön yıkama ve yumuşatıcı ledi yanıp söner, Ana yıkama- durulama ve yumuşatıcı ledi yanıp söner, Ana yıkama ve durulama yanıp döner hataları= Bu hatalardan biri varsa çamaşır makinenizin kazanı dönmez çünkü ana motorda sorun var demektir yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

H1, H2, H3, E1, E2, E3, F01, F02, F03, F1, F2, F3, E01, E02, E03, E30, E31, E32 Arıza Kodu=  Ön yıkama ışığı yanıp sönüyor, Ana yıkama ışığı yanıp sönüyor, Ön yıkama ve ana ana yıkama ışıkları beraber yanıp sönüyor hataları= Bu hata kodlarından biri varsa makineniz ısıtma işlemini yapamıyor demektir. Makinanızın ntc ve ısıtıcılarının kontrol edilip değişmesi gerekmektedir.

 

H4, E4, F04, F4, E21 Arıza Kodu= Durulama ledi yanıp sönüyor hataları= Makinanız çalışma için gerekli olan su miktarının üstüne çıktığında bu hatalardan biri ekranda görülür. Su seviye anahtarı arızalı veya tıkalı olabilir.

H4= DURULAMA YANIP SÖNÜYOR

Altus Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

E9, E10, E09, F9, F10, F09, E20, E23 Arıza Kodu= Çamaşır makinenizin ekranında bu hata kodlarının biri varsa çamaşır koyduğunuz kapağın tam kapalı olup olmadığından emin olun. Kapak kapalı makinanız yine çalışmıyor ise kapı kilidi veya elektronik kartta sorun var demektir yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

 

E17 Arıza Kodu= Makinanızda bu hata kodunu görüyorsanız muhtemelen makinaya çok deterjan atmışsınız demektir. Bu yüzden makinanızın kazanı içinde aşırı köpük oluşmuş demektir bu hatayı silmek için pompa kapağını açıp suyu boşaltın bu işlemi birkaç kere yapın köpük normal seviyeye geldiğinde makinanız çalışmaya başlayacaktır.

 

E8 Arıza Kodu= Makinanızın ekranında bu hata varsa makinaya dengesiz yük atmışsınızdır yani küçük çamaşırların yanında büyük çarşaf gibi şeyler atmışsınızdır bu yüzden makinanız sıkmaya geçtiğinde bu çamaşırları açıp kanatlara yayamadığından yük orta göbekte kalır. Çözüm makinayı durdurun büyük vaya ufak çamaşırları içinden alın tekrar sıkmaya alın makinanızın düzeldiğini göreceksiniz.

 

Altus Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

 

Altus Çamaşır Makinesi H1 Arıza Kodu= Ntc sensör açık/kısa devre hatası bu durumunda makinenizin ekranında bu hata kodu görülür çözümü için ntc sensörün değişmesi gerekmektedir.

 

Altus Çamaşır Makinesi H2 Arıza Kodu= Isıtıcı açık devre hatasıdır bu durumda rezistans ısıtma işlemini yapma bu yüzden bu hata görülür.

 

Altus Çamaşır Makinesi H3 Arıza Kodu= Isıtıcı rezistans sürekli devrede kalma hatasıdır. Bu durumda çamaşır makineniz çok ısıma yapar Elektronik kart arızalı olabilir.

 

Altus Çamaşır Makinesi H4 Arıza Kodu= Su almama arızasıdır bu durumda ilk yapmanız gereken makinanın bağlı olduğu temiz su hortumunu ve musluğunu kontrol edin sorun yoksa ventil veya elektronik kart arızalı olabilir.

Altus Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

 

Altus Çamaşır Makinesi H5 Arıza Kodu= Makinanızın su boşaltmasını sağlayan pompa suyu boşaltamadığında bu hata kodu görülür. Makinan pompa kapağını açın içine bir şey kaçmış mı diye kontrol edin bir sıkıntı yoksa pompa motoru veya elektronik kartta sorun var demektir.

 

Altus Çamaşır Makinesi H6 Arıza Kodu= Kazanın dönmesini sağlayan motorun triakların da sorun olduğunda bu hata kodu görülür. Çözümü için yeni motor ile değişmesi gerekmektedir.

 

Altus Çamaşır Makinesi H7 Arıza Kodu= Makinanın çalışması için gerekli olan su seviyesine ulaşılamadığında bu hata görülür. Su seviye sensör arızalı olabilir veya hortumu tıkanmış olabilir. .

 

Altus Çamaşır Makinesi H11 Arıza Kodu= Çamaşır makinanızın kazanın dönmesini sağlayan motor açık devre hareket yok hatası veriyor. Motor yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

 

No Comments

Post A Comment