Küçükçekmece Fırın Servisi

Küçükçekmece Fırın Servisi

Küçükçekmece Fırın Servisi

Küçükçekmece Fırın Servisi olarak yaygın servis ağımız ve fırın servisinde uzmanlaşmış gerekli eğitimlerini tamamlamış personellerle çalışmaktayız. Servis hizmetine çıkan tüm ustalarımızın mesleki yeterlilik ve ustalık belgeleri vardır. Evinize ne yaptığını ve nasıl arızayı onarım yapacağını bilen ustanın gelmesi sizin açınızda faydalıdır çok kısa sürelerde sorununuzu çözüme ulaştıracaktır. Küçükçekmece Fırın Servisi olarak size fırınlarda karşılaştığımız genel arızalar hakkında bilgi vereceğiz.

 

Küçükçekmece Fırın Arızaları

 

Fırın Neden Isıtmaz

Fırınlarda en çok karşılaştığımız arızaların başında ısıtmama şikayetidir. Fırınınız ısıtmıyorsa ilk yapmanız gereken ayar düğmesi ve sıcaklık düğmelerinin açık olduğundan emin olmalısınız. Düğmeler açık veya dijital saatli modellerde ise ayarları yaptınız ısıtma işlemini yine yapmıyorsa ısıtıcı rezistansınızda arıza olabilir. Fırınınızın rezistansı yanmış ise elektrik gelse bile ısıtma yapamacaktır yenisi ile değişmesi gerekmektedir. Bunun dışında ısıtma konumunu seçtiğiniz düğmenin kontaktörün bozulmuş olabil veya sıcaklık derecesini ayarladığınız termostatında bir arıza olabilir. Bunların yanında kablo kopuk olabilir veya termik devre dışı kalmış olabilir. Fırınınızda böyle bir arızanız varsa Küçükçekmece Fırın Servisi olarak bizden teknik destek ve servis talep edebilirsiniz.

 

Fırının Altı Pişirmiyor

Fırınınızın altı pişirmiyor şikayetiniz varsa ilk önce tepsinizi doğru yere yerleştirdiğinizden emin olun. Tepsinizi doğru yerleştirdiyseniz muhtemelen alt rezistansınız arızalı demektir bundan dolayı tepsinizin alt kısmını pişirmez.

Fırının Üstü Pişirmiyor

Fırınınız tepsisine koyduğunuz yiyeceğin altı pişiyor üstü pişmiyorsa tepsinizi en alt rafa koymadığınızdan emin olun. Tepsiyi doğru yere koyup tekrar fırınınızı çalıştırın yine ısıtmıyorsa üst rezistansınız arızalanmış demektir. Yenisi ile değişmesi gereklidir Küçükçekmece Fırın Servisi olarak bizden randevu alabilirsiniz.

 

Fırın Çalışıyor Yemekleri Pişirmiyor

İlk olarak fırıını ön ısıtma yapmak için sıcaklık derecesini 190 alın ve ısıtma ışığı sönene kadar mutlaka bekleyin ışık söndükten sonra istediğiniz program ve sıcaklığa ayarlaya bilirsiniz. Fırınınızda çalışıyor pişirmiyor şikayetiniz varsa muhtemelen termostat parçasında sorun olabilir. Termostat istenilen dereceye gelmeden otomatik yaptığından fırın yeteri kadar ısıtmaz bu sebepten dolayı yemekleri iyi pişirmiyor olabilir. Bir diğer sebep ise ısıtıcı rezistansların ısıtma performansı düşmüş olabilir. Bu arızanızın çözümü için Küçükçekmece Fırın Servisi olarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Fırının Kapağı Kapanmıyor

 

Fırınınızın kapağı kapanmıyor ise kapak arasına bir şeyin sıkışıp sıkışmadığından emin olun her hangi bir şey sıkışmamışsa kapı menteşeleri veya menteşe karşılıklarında sorun olabilir. Bu arızanın tespiti için servisimizden destek alabilirsiniz.

 

Fırın Kullanmanın Püf Noktaları

 

İlk olarak fırına mutlaka ön ısıtma yapınız

Fırın tepsisini kendi elinizle fırının içine itmeyin tepsiyi yarıya kadar koyun daha sonra fırın kapağını kapatarak kapağın itmesini sağlayın. Bunu yapmanızın sebebi elinizle tepsiyi iterseniz arka taraftaki turbo fanın havayı eşit bir şekilde dağıtıp pişirmesini engellersiniz. Kapak kendi tepsiyi ittiğinde arkada havanın rahat dolaşması için gerekli boşluk olacak ve fırınınız daha iyi pişirecek uygulamalı videosunu seyrede bilirsiniz.

 

No Comments

Post A Comment