Küçükçekmece Doğalgaz Sobası Servisi

Küçükçekmece Doğalgaz Sobası Servisi

Küçükçekmece Doğalgaz Sobası Servisi

Küçükçekmece Doğalgaz Sobası Servisi olarak tüm marka doğalgaz sobalarına tamir bakım hizmeti vermekteyiz. Servisimiz bünyesinde çalışan tüm personellerin gaz yakıcı cihazlar ustalık belgeleri ve mesleki yeterlilik belgeleri vardır. Alanında uzman personellerle çalışmak size hem güven verir hem de arıza ve bakımlarınızın en kısa sürede çözüme ulaşmasını sağlar. Evinizdeki beyaz eşyalarınızı her kese yaptıra bilirsiniz ama doğalgaz sobanızın tamiri ve bakımı mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Eksik veya yarım yapılan tamir, bakım hizmeti zehirlenerek canınızdan olmaya kadar gidebilir. Küçükçekmece Doğalgaz Sobası Servisi olarak size sık karşılaştığımız bazı arızalar hakkında bilgi vereceğiz.

 

Doğalgaz Sobası Arızaları

Doğalgaz Sobası Arızaları özellikle kışın olmaktadır bunun nedeni bildiğiniz gibi sobalar sadece kışın kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle yıllık bakım yapılmayan sobalarda kışın arızalar meydana gelmektedir. Arızaların başlıca sebepleri yıpranan parçalar ve aşırı kirliliktir bu sebeplerden dolayı doğalgaz sobanızın termokulp, çakmak, gaz valfi, brülör gibi parçaların arızalanmasına sebep olur. Doğalgaz sobası arızaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızın tamamını okuya bilirsiniz.

 

Doğalgaz Sobası Nasıl Çalışır

Sobanıza çalıştırmadan önce gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin gaz vananız açıksa gaz valfini çevirerek çakmak konumuna getiriniz. Bu işlemden sonra çakmak düğmesine basarak sobanın ilk alevi almasını sağlanır alev yandıktan sonra bir müddet daha elimizi gaz valfinde tutun ve daha sonra ayar düğmesini yediye doğru çeviriniz. Odanın içindeki sıcaklığa göre birle yedi arasında bir derecede yanmaya başlayacaktır. İstediğiniz ısı derecesine gelince sobanız otomatiğe geçer istediğiniz ısının altına düşünce tekrar çalışmaya başlayacaktır.

 

Doğalgaz Sobası Termokulp Arızası

Doğalgaz sobalarında en çok karşılaşılan arızaların başında termokulp arızası gelmektedir. Doğalgaz sobası termokulp arızası olup olmadığını şu şekilde anlarsınız çakmak konumuna getirip alev yandıktan sonra elinizi ortalama bir dakika tutuktan sonra ayar düğmesini yediye doğru çevirdiğimizde alev sönüyorsa bu termokulp arızası olabilir. Termokulp arızasının tespiti yapıldıktan sonra yenisi ile değişmesi gerekmektedir bu arızanız için Küçükçekmece Doğalgaz Sobası Servisi olarak bizden destek alabilirsiniz.

 

Doğalgaz Sobası Isıtmıyor Arızası

Doğalgaz Sobası Isıtmıyor Arızası varsa muhtemelen sobanız hiç çalışmıyor demektir. Sobanız hiç çalışmıyorsa gaz vanasını kontrol edin gaz vanası açıksa evdeki ocağınızın yanıp yanmadığını kontrol edin. Bu söylediklerimizde sorun yoksa çakmağınızın çakıp çakmadığını kontrol edin çakmağınızda sorun yoksa muhtemelen brulörünüzde veya gaz valfinizde arıza olabilir. Doğalgaz sobanız yanıyor ısıtmıyorsa ya derecesini kısık tutmuşsunuzdur ya da alev boyunda sorun olabilir. Bununla birlikte evinizin yalıtım ve fiziksel durumu etken olduğunu sakın unutmayın.

 

Doğalgaz Sobası Patlayarak Yanıyor Arızası

Doğalgaz sobası patlayarak yanıyor arızası genelde gaz valfi ayarı bozulduğunda veya gaz valf bozulduğunda meydana gelen bir arızadır. Böyle bir arıza müşterilerinin sağlığı açısından tehlike arzedebilir bundan dolayı böyle bir şikayette vakit kaybetmeden Küçükçekmece Doğalgaz Sobası Servisi olarak bizden randevu alabilirsiniz.

No Comments

Post A Comment