Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

HOOVER ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Hoover Çamaşır Makinesi E01 Arıza Kodu

Makinanızın kapısının kapalı olduğuna emin olmak için kapıyı bir sefer açıp kapatın tekrar hata veriyorsa kapı kilidi arızalı, kapı kilidine gelen kabloların birinde kopuk olabilir veya elektronik karttın kapı kilit devresinde arıza olabilir.  Bunun çözümü için teknik servis çağırmanız gerekmektedir.

Hoover Çamaşır Makinesi E02 Arıza Kodu

Çamaşır makinanız kapıyı kilitledikten sonra su almaya başlaması lazım bunun bu işlemi beş dakika içinde yapmazsa makinanız ekranımda E02 hatası görülür. Bu kodu görüyorsanız ilk olarak makinanın bağlı olduğu musluğu kontrol edin hortumu söküp musluktan su akıp akmadığını kontrol edin. Musluktan su akıyorsa hortumda katlanma veya tıkanma olup olmadığını kontrol edin sorun yok ise makinanızın ventili arızalı olabilir. Ventil kablolarında kopuk olabilir veya elektronik kartta sorun olabilir. Sorunun çözümü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hoover Çamaşır Makinesi E03 Arıza Kodu

Çamaşır makinanız yıkama işlemini yaptıktan sonra suyunu boşaltıp yeni su alması gerekmektedir. Bunun için önce makinanın içinde olan pis suyu boşaltması gereklidir su boşaltma konumuna geldiğinde iki dakika içinde suyu boşaltması gerekmektedir. İki dakika içinde suyu boşaltmazsa makinanız arıza olarak algılar ve ekranda E03 hatası çıkar. Bu hatayı görüyorsanız ilk yapmanız gereken makinanızın altında bulunan pompa motoruna bir şey kaçıp kaçmadığını kontrol etmektir pompa kapağını saat yönünün tersine doğru çevirerek açın. Pompanın içinde yabancı cisim olup olmadığını kontrol edin her hangi bir cisim varsa çıkartım tekrar makinanızı çalıştırın makinanızın suyu boşalttığını göreceksiniz. Herhangi bir cisim yoksa pompa kapağını tekrar saat yönüne doğru çevirerek yerine takınız. Pompa motorunda, kablolarında veya elektronik kartta sorun olabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Arıza Kodu

Hoover çamaşır makinanızda sel önleme özelliğini vurgular ve bir sızıntı olduğunda E04 hatası gösterebilir. Su giriş valfinin açık kilitli ve basınç anahtarı arızalı olmadığından emin olun.

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Arıza Kodu

Makinanızda bu kodu görüyorsanız makinanızı kazanı çok hızlı dönüyor olabilir ya da hiç dönmüyor olabilir.  Bu durumda ekranda E08 hatası görülür makinanızın kazanı hiç dönmüyorsa motor arızası olabileceği gibi motor kazan arası kayışı da atmış olabilir. Böyle bir durum varsa makinanın arka kapağını açıp kayışı yerine takın böyle bir durum yoksa yıkamam motoru, elektronik kart veya ikisi arasındaki iletişimi sağlayan kabloda bir sorun olmuş olabilir. Arızanın tespiti için Küçükçekmece Hoover Servisi olarak bizi araya bilirsiniz.

Hoover markasına özel servislik hizmeti vermekteyiz.

No Comments

Post A Comment