Hata Kodları Termoteknik Kombi

Hata Kodları Termoteknik Kombi

TERMOTEKNİK KOMBİ HATA KODLARI

Termoteknik Kombi Hata Kodları

Termoteknik Kombi Hata Kodları

Küçükçekmece Termoteknik Kombi Servisi olarak tüm arızalarınız için bize ulaşabilirsiniz.

 A01 Arıza Kodu: Ateşleme gerçekleşmemiştir. gaz kesikliği ya da elektornik kart arızası olma ihtimali yüksektir. Önce resetleme yapınız, sonra Termoteknik servisi arayınız.

A03 Arıza Kodu: Termoteknik kombi emniyet termostatı arızasıdır.

E03 Arıza Kodu:Termoteknik kombi hava prostatı arızasıdır.

E10 Arıza Kodu: Termoteknik kombi düşük su basınç uyarı ikazıdır.

E2 Arıza Kodu: Kombi ateşleme arızası ile ilgili arıza kodudur. Ekranda bu hata belirdiğinde reset tuşuna 3.sn basılı tutunuz. Gaz vanalarını kontrol ediniz. 3 defa art arda denemeniz sonuç vermiyorsa, servisi arayınız.

Termoteknik Kombi E5 Arıza Kodu: Termoteknik kombi için fan devresi ve hava prostat arızaları ile ilgili hata kodu ekranda yanıp sönmeye başlar. Bu durum da reset tuşuna basılı tutmanız pek bir fayda etmez. Ara ara ekranda belirebildiği gibi, sürekli olarak da kalabilir.

Termoteknik Kombi Hata Kodları

TERMOSLİM KOMBİ ARIZA KODLARI

Arıza Kodu F6: Ekranda F6 arıza kodunun belirmesi dış sensör hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda düzelmesi için cihazın resetlenmesi gerekir. Düzelmemesi durumunda servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Arıza Kodu F7: Kombinin ekranında F7 hata kodunun görülmesi durumunda düşük ana voltaj olduğunu göstermektedir. Bu durumda elektrikçi çağrılması gerekir.

Arıza Kodu F9: Anakartta hata olduğunu göstermektedir. Cihazınızı resetlemeniz gerekmektedir. Düzelme işlemi olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz.

Arıza Kodu L5: Kombiniz bu durumda 15 dakikada 1 yeniden başlıyor. Öncelikle sigortanın kapatılması ve daha sonrasında açılarak cihazın resmi eklenmesi gerekir. Bu işlemlerle düzelme olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçin.

Termoteknik Kombi L6 Arıza Kodu: Ekranda beliren L6 kodu yanlış alev sinyali anlamına gelmektedir. Bu durumda cihazın resetlenmesi gerekir. Resetleme işleminin ardından düzelmemesi durumunda servisimiz ile iletişime geçiniz.

Termoteknik Kombi Hata Kodları

Arıza Kodu C0: Kombide BCC etkinleştirme hatası olduğunu göstermektedir. Cihazı resetleyerek yeniden çalıştırabilirsiniz. Düzelme olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz.

Arıza Kodu C2: BCC hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda resetleme yapılması gerekir. Düzelme olmaması durumunda servisimizi arayabilirsiniz.

Arıza Kodu F1: Kombide düşük su basıncı olduğunu göstermektedir. Bu durumda basıncın 1,5 bar olarak düzeltilmesi gerekir. Düzeltmeniz durumunda aynı şekilde hata vermesi halinde servisimizi ile iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz.

Arıza Kodu L1: Aşırı ısınma olduğunu göstermektedir. Öncelikle petek vanalarının kontrol edilmesi gerekir. Vanaların kontrolünün ardından düzelme olmaması durumunda servisimizi arayarak hizmet alabilirsiniz.

Arıza Kodu F2: Alev kaybı nedeniyle ateşleme olmadığını göstermektedir. Bu durumda gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol edilmesi gerekir. Açık olması durumunda hala sorun devam ediyorsa servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Arıza Kodu L2: Ateşleme olmadığını göstermektedir. Ard arda 5 defa hata vermesi ve çalışma olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu F3: Fan hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihazın ret eklenmesi gerekir. Resetleme işleminin ardından düzelme olmazsa servisimiz ile iletişime geçin.

Termoteknik kombi F4 Arıza Kodu: Gidiş termistörü hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihazın resmi eklenmesi gerekmektedir. Resetlemek işleminin ardından düzelme olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçerek sorunun çözülmesi için hizmet talep edebilirsiniz.

Arıza Kodu F5: Dönüş termistörü hatası olduğunu gösterir. Cihazı resetleyerek yeniden çalıştırın. Düzelme olmaması halinde servisimiz ile iletişime geçerek profesyonel yardım alabilirsiniz.

Termoteknik Kombi Hata Kodları

Arıza Kodu A01: Ateşleme olmadığını göstermektedir. Bu durumda gaz kesilmiş olabilir veya elektronik kart arızası olabilir. Öncelikle cihazın resetlenmesi ve durumun düzelmemesi durumunda mutlaka servisimizin aranması gerekir.

Arıza Kodu A03: Emniyet termostatının arızalandığını göstermektedir. Sorunun çözülmesi için servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu E03: Kombi hava prostatının arızalandığını göstermektedir. Yapabileceğiniz herhangi bir müdahale olmadığından kısa süre içerisinde sonuç elde etmek için servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu E10: Düşük su basıncı olduğunu göstermektedir. Bu durumda su basıncının kontrol edilmesi için servisimiz ile iletişime geçmeniz gerekir.

Arıza Kodu E2: Kombide ateşleme arızası olduğunu göstermektedir. Reset tuşuna üç saniye basılı tutmanız ve daha sonrasında gaz vanaları kontrol etmeniz gerekir. Bu işlemi üç defa tekrarlamanız durumunda hala sonuç alamıyorsanız servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu E3: NTC arızasını göstermektedir. Bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir müdahale olmadığından zaman kaybetmeden servisimizi arayarak profesyonel şekilde duruma müdahale edilmesi için taleplerinizi iletebilirsiniz.

Termoteknik Kombi Hata Kodları

Arıza Kodu E4: Sensör arızası olduğunu göstermektedir. Cihazınızı resetlemeniz durumunda aynı hata devam ediyorsa bu durumda Termoteknik kombi servisimizi arayarak profesyonel şekilde durumun düzeltilmesi için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Arıza Kodu E5: Fan devresinde veya hava prostatında arıza olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihazı resetlenmesi gerekir. Bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığından servisimizi arayarak profesyonel yardım alın.

Arıza Kodu E6: Çıkış suyunun sensöründe arıza olduğunu göstermektedir. Gerekli kontrolleri sağlayarak düzelmemesi durumunda mutlaka servisinizi çağırın.

Arıza Kodu E26: Aşırı ısı olması durumunda ekranda beliren hata kodudur.

No Comments

Post A Comment